İNDİGO ÇOCUKLAR

En son güncellendiği tarih: Şub 13

İlk kez metafizikçi Nancy Ann Tappe'nin 1982 yılında yayımladığı kitap da bahsettiği indigo kavramı 1970 yılı sonrasın da doğan bazı özel nitelikteki çocuklar için kullanılmıştır.


İndigo çocuk tanımı ile anlatılmak istenen nedir?

En büyük özellik şunlardır; asil görünümleri, özgüveni yüksek olan, otorite ile disipline edilemeyen ve sisteme tamamı ile karşı çıkan çocuklardır. İndigo çocukların bu özelliklerini geliştirebilecek tek etmen ailelerdir. Çocuklarını ne yöne yönlendirecek oldukları, nasıl yetiştirecekleri buradaki en büyük etmenlerden bir tanesidir. Çünkü başlarda söylediğimiz gibi asla otorite ile disipline edilemeyen çocuklardır. Aileler bu gibi durumlarda çocuklarını psikiyatri servislerine yönlendirerek onları bir çözüm yaratmak isterler. Bunu yapan kişiler, aileler her zaman topluma doğru yönlendirilmiş bir birey kazandırmış olurlar. Çünkü daha çok küçük yaşta başlayan inatçılık tutumları, çocukların kuralları itmesini sağlar. İndigo çocukların çoğu zaman dünyaya barış ve sevgi getirecekleri söylenir bilinçli olmayan aileler bunları köreltmek, yok etmek, çocukları bastırmak isterler. Fakat İndigo çocuklar anlaşılmak, hissettiklerini anlayan insanlar görmek isterler.


İndigo Çocuk nedir?

İndigo çocuklar, özel sıra dışı ve zaman zaman doğaüstü özelliklere sahip çocuklardır İndigo kelimesinin Türkçedeki karşılığı çivit mavisidir. Çocuklarının üçüncü göz çakralarının çivit mavisi renginde olduğu söylenir. Bu onlara durugörü gücü verir. 1994 sonrası doğan kristal çocuklar ile benzer nitelikler taşırlar. İndigo çocukların Dünyaya geliş amaçlarının barış ve sevgi olduğuna inanılır. İndigo Çocukların birtakım özellikleri vardır ve bu çoğu kaynakta aynı niteliklerden bahsedilir fakat şöyle bir gerçek vardır ki İndigo çocuklar hiçbir türde bilimsel bir açıklaması olmayan bir gerçektir.


İndigo Çocukların En Belirgin Özellikleri nelerdir?

→İndigo çocuklar son derece duyarlı çocuklardır.

→Verilen kurallara itaat etmekte zorluk çekerler.

→Büyümüş de küçülmüş dediğimiz kavram İndigo Çocukların üzerine yapışmış bir söz haline gelmiştir.

→Kendi değerlerin farkında olan bu çocukların hiçbir ortamda fark edilememe gibi bir durumları yoktur.

→Sistemlere uyamazlar ve bu sistemlere karşı çıkıp, yıkmak isterler

→İhtiyaç duydukları her şeyleri söylerler ve genellikle aile ve arkadaş ortamlarında garip biri olarak görünürler.

→Sanata her zaman ilgi duyarlar.

→Enerjileri ve auraları yüksek olan bu çocuklar girdikleri her ortamda dikkat çekerler.

→Asalet duygusu ile doğan bu çocuklar bunun farkına varırlar ve değerli olduklarını her zaman düşünürler, yaratıcılık gerektiren tüm işler onların dikkatini çeker.


İndigo çocuklar ile kristal çocuklar arasındaki farklılıklar nelerdir?

→Başlıca şöyle diyebiliriz; İndigo çocuklar kristal çocuklar için bir ortam hazırlayıcıdır. Araların da ki en büyük fark mizaçları yani huyları, zihinsel ve duygusal yapılarının birbirinden farklı olmasıdır.

→Kristal çocuklar her zaman mutludurlar, yaşıtlarına göre daha bilge çocuklardır. Affedici bir yapıya sahiptirler.

→İndigo çocukların tersine kristal çocuklar kuralcıdır.

→İndigo çocukların aksine kristal çocukların empati duygusu oldukça gelişmiştir.


Kaç tip İndigo çocuk vardır?

Başlıca dört tip İndigo vardır. Bunlar; İnsancıl olanlar, kavramcı olanlar, sanatçı olanlar ve boyutlar arası olanlardır. İnsancıl olan indigo çocuklar en çok görülen tiptir. İnsanlık yararına en çok hizmet veren tipler olan insancıl indigolar kamu alanında çalışabilirler. İnsancıl olan bu tip çocuklar telaşlı ve aceleci yapıları vardır. İnsanlığa daha çok uyum sağlar ve bu nedenle yabancılık çekmezler. Herkesle samimiyet kurabilirler. Telaşlı ve aceleci bir yapıları oldukları için çoğunlukla sakarlıklara yol açabilirler.

Kavramsal İndigo çocukları ise projelerle ve üstün fikirlerle ilgilenirler. Atletik yapıları olan bu çocukların mühendislik, astronotluk, pilotluk ve bu benzeri birçok işe eğilimlidirler. Daha çok kurallara ve hesaplamalara bakarak iş görürler. Kendini ifade etmekte güçlük çeken bu çocuklar erken yaşta kötü alışkanlıkları yönlenebilirler.

Sanatçı olan İndigo çocukların ise çok daha duyarlı ve duygusal yapıları vardır. Başta belirttiğimiz gibi İndigo çocukların sanatsal aktiviteleri sevdiklerini ve cesaretli olduklarını söylemiştik. İşte bu sırada devreye giren tip sanatçı İndigo çocuklardır. Sanatın her alanına yönlenebilirler.

Son tipimiz Boyutlar arası olanlar. Boyutları arası indigo tipindeki çocuklar filozof ve din adamı gibidirler. Sakin ve çok cesurdurlar. Bilgi ve eleştirileriyle şaşırtabilirler. Ufak yaşlarda bile pek çok şey bilir ve genellikle iddialarında haklı çıkan çocuklardır.

Son olarak, Çoğunlukla İndigo ve kristal çocukların otizm ile bir bağlantısı olduğunu düşünürler fakat bu tamamen bir yanılgıdır. Çünkü otizmli çocuklar insanlarla konuşmayan, sosyal olmayan çocuklarken kristaller ve indigolar tamamen sosyal olan çocuklardır.


Silaymea

21 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör